2009. augusztus 27., csütörtök

Válasz az „A meleg istene” című bejegyzésre.

Tehát. Kapitány elfogadja Isten létezését, ugyanígy a Teremtéstörténetet és Jézust is. Én pedig elfogadom, hogy Ő így áll hozzájuk. Én túlságosan földhözragadt, gyakorlatias ember vagyok ahhoz, hogy higgyek az ilyesmiben. Mindenben a tudományos magyarázatot keresem. És éppen ezért nem tartom valószínűnek (sőt, lehetetlennek tartom), hogy lenne egy felsőbb erő, aki megteremtette az embert és minden mást a Földön. Be van bizonyítva, mi miért lett olyan és amilyen… De persze egyáltalán nem ítélem el azokat, akik hisznek benne. Sőt. Szerintem a hit az egyik legszebb dolog a világon. Mindenkinek hinnie kell valamiben…

Kapitány említi írásában, hogy „[Isten] nem rak ránk olyan terhet, amit ne tudnánk elviselni”. Ezt sajnos nem értem, hiszen akkor miért lennének öngyilkosok? Olvastam, hogy a melegek között nagyobb az öngyilkosok aránya, mint a heteró között. (Jó, ugyanitt olvastam, hogy a pszichológusok között is, de ez most nem tartozik ide.) Bár igaz, hogy az öngyilkossághoz is rengeteg lelkierő kell… (És ha megpróbálom egy vallásos ember szemével nézni, akkor az tény, hogy az öngyilkosság bűn (hiszen a Biblia is kimondja, de mégis erős az a személy, aki megteszi és valószínűleg Isten is „csak” annyi életet szánt neki, amit a haláláig megélt).

Igazából szerintem a vallás(ok)nak nem sok köze (közük) van a szexuális irányultsághoz, hiszen a vallást az ember választja (vagy beleszületik, de akkor is külső hatásként éri), viszont azt, hogy melyik nemhez vonzódik, nem ő dönti el… (Megpróbálhatja befolyásolni ezt, de azzal csak önmagát csapja be.) Épp ezért nem értem, hogy miért ítéli el sok vallás a homoszexualitást és éppen ezért nem értem, miért kell ezt a két dolgot egy lapon említeni… Most ezt nem Kapitányra értettem, hanem az összes emberre… Sajnos elég sokan kérdezik egy kedvelt sorozatom láttán, hogy „Zsidó hogy lehet buzi?” (Amúgy még mindig nem szeretem a „buzi” szót.)

Én elég sok vallást kipróbáltam, elvileg római katolikus vagyok, de próbálkoztam már a kabbalával, Krisna-tudattal, és a Biblia alapos tanulmányozása után úgy éreztem, lehetnék akár zsidó is, de egyik sem tetszett… Egyikben sem találtam meg azt, amit keresek. Bár lehet, hogy nem is keresek semmit. (Főleg nem keresem a gyülekezeteket, amiknek a többsége csak agymosóként működik.)

És éppen ezért hiszünk mi Timivel a Kakaóban. (Timi katolikus iskolába járt, ahol egy fekete pap tartotta a hittanórát, és aki volt olyan kedves, majdnem minden óráról kiküldte Timit, mert ő elmondta a véleményét minden vallásos kérdéssel kapcsolatban.) A Kakaóban való hit igazából azon alapszik, hogy nem hiszünk felsőbb erő(k)ben, hanem magunkban. Mi irányítjuk a saját életünk, a saját magunk urai (asszonyai) vagyunk. A Kakaó pedig úgy jött, hogy (szinte) minden nap iszunk (ittunk) kakaót és rájöttünk, hogy ez egy nagyszerű dolog, ami felvidít/vígasztal, hangulattól függően… És ha nagyon távolról figyeljük, talán olyan,mint a vallásos emberek számára Isten…

8 megjegyzés:

Mazsi írta...

A Kakaóval szembeni nézeteket teljes mértékben támogatom, még úgy is hogy Kakaó hálátlan velem szemben :( Ha sokat iszom pöttyös leszek. Pöttyös Kakaós Mazsola. Forgalomba hozzuk(Y)

Lili írta...

No, igaz, hogy én nem iszom szinte minden nap kakaót, sőt otthon egy grammnyi sincs otthon, csak sütési kakaó, meg nagyon nem is csinálok abból se és inkább Zsoltinál iszom nagy néha, nos csatlakozhatnék?:D

Minden véleményeddel egyetértettem. A magunk urai vagyunk és nem egy felsőbb rendű határozza meg mit hogyan csinálunk, mondják, hogy a sorsunk előre meg van írva meg blabla, de valaki szerencsésebb, valaki meg nem az életben. Ez van, valamilyen szinten lehet ezt is érdemli, bár ez gonoszság, de magába kell néznie és lehet tényleg igaz. Puszi!

Captain írta...

Köszi :)
A teher- dologról bővebben annyit, hogy szerintem a teher a minket érő kihívásokban keresendő. Nehézségek, próbatételek, akadályok, viták, szakítások, stressz, depresszió. Mindegyik legyőzhető akadály, a kérdés csak annyi, hogy van-e az embernek elég hite első sorban magában. Elhiszi-e, hogy képes rá?
Aki nem, az végső elkeseredésében öngyilkos lesz. Jó kérdés, hogy miért lesznek öngyilkosok. Nem tudom, de aki erre szánja el magát, az szerintem már egyrészt nem teljesen normális, másrészt pedig olyan súlyos csapások érték, hogy nem képes hinni.
Senki sem mondta, hogy az élet könnyű...
A világ materiális magyarázata pedig számomra tökéletesen beilleszthető a Teremtéstörténetbe. Miért nem lenne lehetséges, hogy a Felsőbb Erő irányította a folyamatokat?

Névtelen írta...

-És te hiszel a médiának? meg hol vannak a hiányzó láncszemek?:P :D

PaPe írta...

Mazsi: Örülök a támogatásnak, viszont sajnálom, hogy így viselkedik veled a Kakaó. Csokit sem ehetsz?

Lili: Bárki csatlakozhat bármikor.

Captain: Hihető, hogy felsőbb erő irányította a világ keletkezését, de akkor vajon ki ő? Hol lehet? Erre sajnos nincs alátámasztott válasz. Még...

Anonymus: Amennyiben a médiában olyan dolog szerepel, ami tudományosan is alá van támasztva, akkor igen. (Amúgy meg szerintem vagyok annyira intelligens (jó, ez nagyon beképzeltnek tűnik, de most ez nem fontos), hogy meg tudom válogatni, hogy mi az, ami igaz és mi az, ami nem.) De kérdeznék én is: a Bibliában több mindent állítanak (többes szám, hiszen rengeteg ember munkája a könyv): Isten egy "Menny"-nek nevezett helyen él, később már csak ott van. És néhol pedig az írják, hogy mindenhol ott van... Akkor melyik az igaz? Melyiket kéne elhinni?

Judit írta...

ömmömmm én is egyvalamiben hiszek, saját magamban, jeee akkor én is Kakaóista vagyok?

Captain írta...

Nem kell az embereknek mindent tudni. Én pont attól találom gyönyörűen a világot, mert tele van titkokkal ;)
Attól még lehet valami tény, hogy túlmutat az emberi ésszel felfogható kereteken.

PaPe írta...

Minime: Pont ez a lényege. :]

Captain: Igazad van, pont ezek a titkok teszik érdekessé a világunkat. Én sajnos túl racionalista vagyok ahhoz, hogy higgyek az emberi ésszel nem felfogható dolgokban, de ez csak az én szűk látóköröm miatt van.